collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Oficiální stránky Hanky Kynychové E-shop kynychova-shop.cz
Děti z dětských domovů zůročily celoroční dřinu ve velkém finále
Praha, 15. listopadu 2010 - Na 400 dětí z dětských domovů se v sobotu potkalo se svými kamarády z řad slavných osobností české populární scény a Televize Nova a užilo si den plný hudby, tance a zpěvu. V pražském Kongresovém centru se totiž uskutečnilo velké finále projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou. "Jsem moc ráda, že se podařilo zorganizovat další ročník našeho projektu. Mám z toho velkou radost, děti to baví, jejich tety úžasně spolupracují. Finálový den byl vyvrcholením celoroční dřiny a za to jim patří náš velký obdiv," říká Hanka Kynychová.


Oblíbená cvičitelka je autorkou projektu a předsedkyní sdružení Dětské domovy v pohybu. Již třetím rokem podporuje spolu s velkou pomocí Televize Nova a Nadace Nova děti z dětských domovů a umožňuje jim věnovat se sportu. "Cílem projektu je naučit děti z dětských domovů trávit svůj volný čas aktivně a smysluplně. Děti navíc pochopí, že v životě není nic zadarmo," vysvětluje Hanka Kynychová.

Před zraky odborné poroty a také patronů z řad známých osobností Televize Nova se děti předvedly v několika soutěžních disciplínách – aerobiku, hip hopu, orientálním tanci a muzikálu. A právě setkání s tvářemi, známými z pořadů a seriálů TV Nova, bylo pro děti nezapomenutelným zážitkem. Populární osobnosti, které se staly patrony jednotlivých domovů, děti podporovaly již v průběhu soustředění a hlavně celého finálového dne. "Všem patronům bych chtěla moc poděkovat. Mají srdce na pravém místě, přišli ve svém volném čase, aby se věnovali dětem. Zároveň děkuji Hance, díky níž to vše funguje. My jsme projektu věnovali peníze a peníze jsou velice důležité, ale Hanka je důležitější, ona je dobře zúročila. Naše uznání patří ale především dětem, které mohly ležet u televize nebo dělat něco jiného a místo toho trénovaly a dřely celý rok," říká ředitelka marketingu TV Nova Miloslava Nováková.

Děti přišla podpořit řada předních českých celebrit. O tom, že i ony si celou akci užily, svědčí následující výpovědi.

Tomáš Kraus, Hvězdný reportér, TV Nova
"Jsem tu už potřetí. Miluju děti, přivezl jsem jim dokonce dárek - velkého plyšového medvěda. Dostal ho Dětský domov Duchcov, kterému jsem dělal patrona."

Michal Jančařík, moderátor Počasí, TV Nova
"Podporuji Dětský domov z Kašperských Hor, který jsem si vybral. Jsem tu letos poprvé a k těmto dětem mám blízký vztah, protože i já jsem ze Západních Čech. Jsou to moje šikulky. Navíc smekám před energií Hanky Kynychové, je to fantastický projekt, děti se mají na co těšit."

Marta Ondráčková, moderátorka Snídaně s Novou a herečka, TV Nova
"Podporuju tento projekt, protože je to pro dobrou věc. Navíc myslím, že je to naše povinnost. Když je člověk známý a pracovní povinnosti mu to dovolí, měl by pomáhat. Vždycky je to tu super, děti jsou skvělé. Jsem tu letos podruhé a svému Humpolci velice fandím. Jsem na ně velice zvědavá hlavně v té muzikálové části, sama jsem totiž vystudovaná muzikálová herečka."

Ljuba Krbová, herečka seriálu Ulice, TV Nova
"Moje děti z Uherského Ostrohu jsou strašně pilné, tancují na všechno. Jsem s nimi ráda a dělá mi to velkou radost. Navíc jsem nejstarší z pěti dětí, takže k dětem mám opravdu blízko a jsem zvyklá s nimi být."

Mirek Vaňura, pořad 112 V ohrožení života, TV Nova
"Mám své vlastní tři děti, moje mamka pracovala dokonce svého času v dětském domově, takže k dětem mě to táhne. Člověka to hrozně dobije, je tu výborná atmosféra."

Tereza Vágnerová, zpěvačka
"Děti by mohly jít a hrát v muzikálu Děti Ráje za nás. Moc jsem se sem těšila."

Karel Voříšek, moderátor Televizních novin, TV Nova
"Já jsem v Hejbejte se od samého začátku a s Markétou Fialovou za dětmi jezdím pravidelně. Na samém startu jsem dostal Dětský domov Staňkov a ten mi zůstal až doteď. Jsou to šikovné děti, ale to jsou tady úplně všechny děti. S těmi svými staňkovskými mám přátelský vztah, jezdím za nimi na Vánoce nebo na Den dětí. Uvědomil jsem si, že mnoho osobností dětské domovy podporuje, ale vybírají si jen ty kolem Prahy. Já se naopak snažím jezdit třeba i na Moravu. Když mám čas a pozvou mě, za dětmi vždycky rád dorazím." Se „svými“ dětmi se Karel Voříšek brzy opět setká, protože Dětský domov Staňkov byl vylosován v soutěži o exkurzi v TV Nova.

Markéta Fialová, moderátorka Televizních novin, TV Nova
"S Dětským domovem Ústí nad Labem Severní Terasy jsem v projektu od začátku. Jsem předsedkyní jejich fanklubu. Je pro ně důležité, že tu jsou, že jim někdo zatleská. Je na nich znát, že se přípravě na finále věnují a cvičí. I zázemí je letos výborné, děti si to tím pádem můžou ještě víc užít. Děti ze Severní Terasy beru jako své druhé děti. Seznámila jsem je i s dcerami."

Kája Pavlíček, porotce, stylista a vizážista, herec, Dokonalý svět, TV Nova
"Jsem úplně hotový. Chvílemi jsem seděl s otevřenou pusou, nebodoval jsem a jen jsem sledoval, jak děti tančí. Tolik energie, co z nich sálá, je super. Když se navíc zapojují i kluci a tety, pak je to úžasný zážitek. Skláním se před nimi."

Ondřej Pavelka, herec, Ulice, TV Nova
"Proč jsem tu? Některé věci se prostě dělají z radosti a lásky a je to jasný. Má se to dělat, je to důležité. Je důležité být u toho množství energie, co tu z dětí jde. A když těm dětem navíc udělám radost tím, že tu jsem, je to o to lepší. Nejhorší totiž je být sám a děti tu samy nejsou."

Patroni dětí z dětských domovů:
Pavel Nečas (Okresní přebor), Veronika Nová (Ordinace v růžové zahradě 2), Tomáš Kraus (Hvězdný reportér Nova Cinema), Pavel Svoboda (Snídaně s Novou), Marta Ondráčková (Snídaně s Novou), Kristina Kloubková (Odpolední Televizní noviny), Michal Jančařík (Počasí), Kristýna Janáčková (Ordinace v růžové zahradě 2), Šárka Ullrichová (Ulice), Patricie Solaříková (Ulice), Martin Holec (Ordinace v růžové zahradě 2), Tomáš Valík (Ulice), Tomáš Matuška (Snídaně s Novou), Petr Vágner (Ordinace v růžové zahradě), Miluše Bittnerová (Ordinace v růžové zahradě 2), Tomáš Krejčíř (Snídaně s Novou), Lucie Benešová (Ulice), Adéla Gondíková (Rady ptáka Loskutáka), Lenka Zahradnická (Ordinace v růžové zahradě 2), Karel Voříšek (Televizní noviny), Václav Tittelbach (Sportovní noviny), Michaela Ochotská (Odpolední televizní noviny), Martina Háchová (Koření), Ljuba Krbová (Ulice), Markéta Fialová (Televizní noviny), Ivana Jirešová (Ordinace v růžové zahradě 2), Mirek Vaňura (112 V ohrožení života), Jiří Babica (Babicovy dobroty), Ladislav Ondřej (Ordinace v růžové zahradě 2), Iveta Kořínková (Snídaně s Novou), Ondřej Pavelka (Ulice).

 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Oficiální stránky Hanky Kynychové E-shop kynychova-shop.cz