collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Oficiální stránky Hanky Kynychové E-shop kynychova-shop.cz
Západočeské domovy: staří známí i nové tváře
Západočeské domovy: staří známí i nové tváře19.3.2008 (RHA) - Po krátkém odpočinku vyrazil tým DD v pohybu v čele s Hankou rozhýbat a rozezpívat dalších sedm dětských domovů. Tentokráte jsme vyrazili do západních Čech na celý víkend. Do čeho se pustly děti a tety ze zdejších DD, čím nás překvapily a jaké pocity si odvezl tým DD v pohybu z tohoto regionu? Nejen to vám prozradí následující řádky naší reportáže.


Místem srazu týmu bylo i tentokrát fitko Hanky Kynychové, od něhož jsme vyjeli s menší zajížďkou na plzeňskou dálnici. Prvním navštíveným domovem byl DD Domino Plzeň, kde už nás očekávala děcka s tetami v místní jídelně. Po úvodním představení jednotlivých aktérů týmu, tentokrát ve složení: Hanka s Katkou - aerobik, Radek - hip hop, Šárka - břišní tance a Roman - manažer) se děcka rozdělila do skupinek, z nichž 3 děvčata, jeden chlapec a jedna teta se vrhli s Hankou na aerobik, Katka získala osm koťátek, se Šárkou šla trénovat břišní tance 3 děvčata se dvěmi tetami a Radek ukořistil 16ti člennou partu hiphoperů. Tréninky šly velmi rychle, děcka byla šikovná, i když dosti živá a utišit zejména malou droboť byl chvílemi pro tety nadlidský výkon. Ale nakonec se vše zvládlo, proběhla závěrečná fota i přísahy, dokonce jsme dohnali naše zpoždění a vyjeli podle plánu do dalšího cíle. A tím byl domov ve Staňkově.
Zdejší už známe, tak jsme nic neprotahovali a vydali se rovnou do tělocvičny místní základní školy. Staňkováky pro letošní ročník bude prezentovat družstvo 4 chlapců v hip hopu, družstvo 4 děvčat v aerobiku, 5 koťátek a tři půvabné břišní tanečnice. Sice nám už začalo pořádně kručet v žaludku, ale plni odhodlání jsme vyrazili na další cestu směr Planá.
Dětský domov Planá se rovněž účastnil v minulém ročníku, a tak jsme se těšili na známé tváře v čele s paní ředitelkou Tvarogovou. I když je areál tohoto domova i samotný objekt v ne úplně utěšeném stavu, zdejší atmosféra patří k těm nejlepším. Hanka poplkala s holkami-maminami, s tetami a samozřejmě s paní ředitelkou, která povykládala o současných starostech a radostech domova. A v jakém obsazení se pustí vicemistr z loňského ročníku do utkání s ostatními domovy letos? Aerobik par excellence vyšvihlo sedm děvčat a jeden chlapec, do břišních tanců se přihlásila dvě děvčata, Katka ulovila troje koťátka a na hip hop rovněž dvě děvčata, ke kterým patně přibude i několik děvčat z aerobiku. Než se všichni stačili vydechnout, už bylo připraveno pohoštění v podobě domácích pomazánek, jednohubek a vynikající štoly. A tak jsme posilnění vyrazili v dobré náladě do posledního domova, a sice do Mariánských Lázní.
I v Mariánkách už na nás netrpělivě čekalo kompletní osazenstvo domova a protože už bylo relativně pozdě, vše jsme zvládli jak se říká hákem. A nejen díky pozdní hodině, ale především díky šikovnosti zdejších dětí, které jsme poznali poprvé. Kromě skvělé atmosféry pro nás připravili obyvatelé tohoto DD i občerstvení v podobě chlebíčků a domácího tvarohového koláče s rozinkami. A s jakým materiálem jdou do soutěže Mariánky? Exhibici v břišním tanci si vybrala jedna dívka, s Katkou nacvičila Koťata 4 děcka, aerobikovou sestavu předvedlo 8 děvčat a v hip hopu se utkají proti ostatním DD čtyři odvážlivci. Odkecaný tým DD v pohybu již moc známek pohybu nevykazoval, ale přesto jsme v pohodě dorazili na nedaleké ubytování, kde jsme přenocovali do druhého dne.
Nedělní výjezd představoval již „jen" tři západočeské dětské domovy, a tak jsme plni energie vyrazili hned po ránu do prvního z nich - v Chebu. Zdejší domov se nachází v klidné vilové čtvrti, je tu pěkná velká zahrada a výhled do lesa. Neméně příjemnější je i interiér domova, sice tu chybí větší prostory, ale nakonec jsme se poskládali. Po seznamovacím úvodu v jídelně se děcka rozdělila do těchto disciplín: s Radkem šlo hip-hop-sat 9 nadějných tanečníků, s Katkou trénovala čtyři koťátka a se Šárkou se vlnila dvě děvčata. Všem to moc slušelo ale zejména musíme sundat pomyslný klobouk před týmem hip hopu, protože takový excelentní výkon a zvládnutí celé sestavy jsme viděli málokdy. Tak snad se vám to nevykouří z hlavy! Blížilo se poledne a my museli pokračovat, ale protože nám zde bylo moc příjemně, přijali jsme ještě pování k obědu a pochutnali si na steaku s hranolkami a s oblohou. Potom jsme ale posilněni už opravdu museli zvednout kotvy a těšili jsme se na další známý domov - v Plesné.
Zde nás už čekali staří známí a tak jako loni se nám pochlubila děcka svými pokojíky, výrobky, obrázky a podobně. Také nám tety ukázaly dva nové posilovací stroje, které domovu darovala firma Domafit. Teta Ivana nás poté zavedla do své soukromé tělocvičny, kde se nacvičoval s Hankou aerobik. Ostatní disciplíny probíhaly přímo v domově. A s jakou sestavou se letos pustil domov Plesná do soutěže? Aerobik na „Dlouhou noc" natrénovalo 6 děvčat se dvěmi tetami, koťátek zde máme sedm, břišní tance zvládla sólo jedna dívka a v hip hopu bude soutěžit desetičlenný tým. Po trénincích, společných fotkách a slibu, že budou všichni poctivě trénovat, jsme si šli s tetami odpočinout „na dvojku". A nebylo jen u plkání, ale mlsali jsme přitom výborné velikonoční cukroví a chlebíčky. Po kafíčku na závěr jsme museli skutečně vyrazit vstříc poslednímu domovu, do neznámých vod v Karlových Varech.
Zdejší domov je opravdu v lázeňském srdci Varů, s výhledem na nejluxusnější hotely Imperial, Bellevue a rozhodně svým stylem zapadá do lázeňského města. I v interiéru budovy je poznat lázeňský duch a jistá dávka luxusu na každém kroku. Bohužel nadšení pro „hejbání a zpívání" bylo naopak o poznání nižší, než v jiných místech. Prakticky v průběhu celého nacvičování se velkou měrou ztrácel čas stálým ukázňováním a přesvědčováním, což zejména Hanku velmi vyčerpávalo. A v kombinaci s pozdní večerní hodinou a vyčerpáním z celého víkendu to nebylo ideální rozpoložení, kterého si byli všichni vědomi. I přesto všechno se nakonec zvládla jak sestava aerobiku, tak hip hopu a šikovná dvě děvčata zvládla sestavu „Hlupáku najdu tě" dokonce sami - bez předcvičování. A to se zatím v žádném domově nepodařilo. Takže uvidíme, co se z tohoto DD vyklube, každopádně cílem projektu není kohokoliv k něčemu nutit. Potom už následovala jen zpáteční cesta do Prahy, kde jsme se všichni unavení, ale spokojení po další úspěšné misi rozešli do svých domovů.

Západočeské domovy: staří známí i nové tváře
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Oficiální stránky Hanky Kynychové E-shop kynychova-shop.cz