collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Oficiální stránky Hanky Kynychové E-shop kynychova-shop.cz
Kynychová a Mátlová doprovodily děti z Tišnova na prkna, která znamenají svět
Kynychová a Mátlová doprovodily děti z Tišnova na prkna, která znamenají světDěti z dětského domova v Tišnově vystoupily v  muzikálu Noc na Karlštejně v Severočeském divadle opery a baletu. Děti z Tišnova se do ústeckého divadla nevypravily náhodou. Tento zážitkový den vyhrály v sedmém ročníku oblíbené taneční charitativní soutěže Hejbejte se a zpívejte, který pořádá Nadační fond Hanky Kynychové.Tišnovské děti jsou v muzikálovém světě ostřílené, takže vystoupení v Ústí nad Labem zvládly na jedničku. V soutěži dětských domovů, kterou pořádá známá cvičitelka a moderátorka Hanka Kynychová, zvítězily už po několikáté. Za svojí soutěžní „kariéru“ tak měly možnost tančit na pódiu pražské GoJa Music Hall v muzikálu Děti ráje. Zde vystupovaly hned třikrát se skladbami Děti ráje, Colu, pijeme colu a Céčka, sbírá céčka. V loňském roce pak vyměnily GoJa Music Hall za další pražské divadlo Hybernia, kde si zatančily pohádkovém muzikálu Kapka medu pro Verunku.

 

Účinkování v ústeckém představení Noc na Karlštejně pro tedy opravdu nebylo žádnou novinkou. Novinkou snad bylo jen to, že poprvé v divadelním představení zpívaly. V samotné soutěži Hejbejte se a zpívejte děti zpívají s mikroporty běžně, ale v Dětech ráje ani v Kapce medu pro Verunku se zpěv nepovedlo technicky zajistit. Protože je u tišnovských dětí talent ve zpěvu a tanci více než patrný, jejich vystoupení bylo famózní.

 

Děti do Ústí nad Labem doprovodila sama Hanka Kynychová s částí realizačního týmu její nadace. S dětmi absolvovala nejen zvukovou a prostorovou zkoušku, ale také portování a samotné vystoupení přímo na jevišti Severočeského divadla opery a baletu, kde děti úvodním slovem představila. Byla tak první, kdo dětem vysekl poklonu za jejich výkon. Nebyla sama, kdo měl z vystoupení dětí radost. „Děti opět měly možnost stát na jednom jevišti s velkými osobnostmi, jako je například Tereza Mátlová. Obdivuji jejich sebejistý projev. Já sama jsem při vstupu na jeviště a při pohledu do hlediště strašně znervózněla. Ale asi to nikdo nepoznal,“ smála se Hanka Kynychová, která považuje děti z dětských domovů za svojí druhou rodinu, proto na jejich vystoupení nemohla chybět.

 

Tereza Mátlová, která ztvárnila v představení královnu Elišku, talent tišnovských dětí velmi ocenila. Ochotně se pak s dětmi nejen fotila, ale také hovořila o zákulisí divadla a předávala jí svojí zkušenosti z divadelní práce. Vzhledem k tomu, že Tereza ztvární jednu z velkých rolí ve světovém muzikálu Fantom Opery, který uvede Goja Music Hall na podzim tohoto roku, byl to pro děti velký zážitek a měly tak možnost čerpat další cenné zkušenosti. „S Terezou jsme se potkaly nedávno na reprezentačním Plese Prahy 1 a jsem moc ráda, že právě ona účinkovala v představení, kterého se naše děti zúčastnily. Je nejen milá, ale navíc velký profesionál,“ radovala se Hanka z dalšího setkání s hvězdou operní scény Terezou Mátlovou.  


Děti rovněž ocenily setkání s Karlem IV., kterého ztvárnil herec Radek Zima známý hlavně z pokračování seriálu Nemocnice na kraji města. Nejcennější pro děti však byla pochvala nejen od pana režiséra Martina Novotného, který upravil tak zvanou „děkovačku“, kde děti vystupovaly, ale také s dětmi jejich vystoupení před představení nazkoušel, ale také od samotného ředitele divadla hlavního dirigenta pana Miloše Formáčka, který dětem nejen umožnil v divadle vystoupit, ale také poskytl více než 70 dětem z dětských domovů, které nastudovaly kategorii Muzikál v projektu Hejbete se a zpívejte, vstup zdarma. Kromě Tišnova si tak představení užily i děti z Humpolce, Duchcova, Lipové u Šluknova, Krásné Lípy a dalších domovů.


Kynychová a Mátlová doprovodily děti z Tišnova na prkna, která znamenají svět
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Oficiální stránky Hanky Kynychové E-shop kynychova-shop.cz